Bize Ulaşın

FOM-SA MÜHENDİSLİK SAN VE LTD.ŞTİ

  • Tel :  +90 (0) 236 214 03 80
  • Fax : +90 (0) 236 214 03 81

  • Email : scanbaz@fom-sa.com.tr

  • Adres : Muradiye Sanayi Bölgesi İnönü Mah. 9.Sokak No:6 Muradiye/ Manisa

 

Tek Taraflı Bantlar

Home Portfolio

Bu tür bantların taşıyıcılarının yalnızca tek taraflarında yapıştırıcı kaplama (coating) bulunur. Tek taraflı bantlar, örneğin kâğıt splicing (uç birleştirme) işleminde, boru bağlantı yerlerinin gaz yalıtımında, elektrik iletimi veya yalıtımında ve bunlara ilaveten daha birçok farklı yerde kullanılırlar.

En sık talep edilen ve yaygın olarak tedarik edilen türler:

Bez Bantlar

Pamuk, polyester veya cam elyafı bantları gibi farklı türlerde bez bantlar vardır. Yüksek mekanik özelliklere sahip olan bu bantların çoğu kolayca el ile yırtılabildiklerinden dolayı genel amaçlı bantlar olarak kullanılırlar.


Maskeleme Bantları

Maskeleme bantları yaygın olarak kâğıt bant veya krep bant olarak bilinirler ve taşıyıcıları kâğıttan oluşur. Bu bantların farklı türevleri mevcuttur ve bunlara Kraft kâğıdı bantları, koruyucu kâğıt bantlar ve ısıya dayanıklı bantlar dâhildir. Genel olarak yüzey koruma, boya maskesi, şablon ve stensil olarak kullanılmaktadırlar


Polyester Bantlar

Bu bantlar ince yapılı olmalarına rağmen, yüksek dayanıklılık, yırtılmaya, ısıya ve kimyasallara karşı direnç gibi yapısal özellikleri sayesinde çok uzun ömürlüdürler. Temiz odalar, baskılı devre üretimi, fotoğraf filmi birleştirmesi (splicing) gibi kullanım alanları vardır ve aynı zamanda metalize boya işlemleri için genel endüstriyel maskeleme bantları olarak da kullanılabilirler.


Metal Bantlar

Bu bantların temel yapıları, kullanılacakları yere ve orada görecekleri göreve göre seçilmektedir. Metal bantlar, alüminyum, bakır, kurşun, vb. malzemelerden oluşabilirler, ısı veya elektrik yalıtımı veya iletkenliği istenilen yerlerde kullanılırlar. Ağırlık olarak kullanılabilecekleri gibi, elektronikte EMI ürünü olarak da kullanılırlar. Neme, kimyasal maddelere ve asitlere karşı yüksek dirence sahiptirler ve aynı zamanda genel amaçlı bantlar olarak da kullanılabilirler. Bu denli çok uygulama alanına sahip olmalarından dolayı, tarafınızdan teknik ayrıntıları bize göndermenizi tavsiye ederiz. Bu şekilde size en uygun çözümü ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak en uygun ürünü sunabiliriz.


Vinil Bantlar

Aşınmaya, asit ve başka kimyasallara karşı yüksek dirence sahip olan bu bantlar, özellikle işaretleme ve emniyet tedbirleri için kullanılırlar. Yüksek ilk yapışma değerine sahip ve temiz biçimde sökülebilir olan Vinil bantlar ayrıca zemin işaretlemesinde de kullanılırlar. Bu bantlar ayrıca yüksek ısıya ve aleve dirençli olacak şekilde üretilebilirler veya yüzeyine baskı yapılmasına elverişli hale getirilebilirler - Tüm bu özellikleri kurum içi imkânlarımız ile bantlara katabilmekteyiz.


Özel Nitelikli Bantlar

İş ortaklarımız ile birlikte adeta her soruna çözüm bulmaktayız. Sunmakta olduğumuz özel nitelikli bant yelpazesine Kapton, PTFE, havalandırma bantları, litografik maskeleme bantları ve dahası dâhildir. Her türlü yapıştırma ihtiyacınız için doğru ürün bizde her zaman mevcuttur.