Bize Ulaşın

FOM-SA MÜHENDİSLİK SAN VE LTD.ŞTİ

  • Tel :  +90 (0) 236 214 03 80
  • Fax : +90 (0) 236 214 03 81

  • Email : scanbaz@fom-sa.com.tr

  • Adres : Muradiye Sanayi Bölgesi İnönü Mah. 9.Sokak No:6 Muradiye/ Manisa

 

Çift Taraflı Bantlar

Home Portfolio

Bu tür bantların taşıyıcılarının her iki tarafında da yapıştırıcı vardır. Astarları (lineer) genelde tek taraflarında bulunmakta olsa da, her iki taraflarında bulunacak şekilde de teslim edilebilirler.

Transfer Bantları

Taşıyıcısı bulunmayan bu bantlar oldukça incedir ve yüksek bir ilk yapışma değerine sahiptirler. Transfer bantları nem, ısı ve kimyasallara karşı yüksek performans sergilemekte olup, genellikle montaj, splicing (uç birleştirme) ve kapama işlemlerinde kullanılırlar.


Çift Taraflı Kâğıt Bantlar

Çift taraflı kâğıt bantlar, kâğıt taşıyıcıları sayesinde oldukça kullanışlıdırlar. Bu bantlar genellikle splicing (uç birleştirme), objeleri yerlerinde tutmak ve laminasyon uygulamaları için tavsiye edilmektedirler.


Çift Taraflı Polyester Bantlar

Polyester bantlarımız bir polyester taşıyıcıya lamine edilmiş yüksek performanslı kauçuk veya akrilik bazlı yapıştırıcılara sahiptirler. Bu bantlar, birçok farklı malzemeye lamine edilebilme ve tam kesime (die-cut) elverişli olma özelliklerinden dolayı, genelde çok maksatlı bantlar olarak kullanılırlar


Çift Taraflı Doku Bantları

Çift taraflı doku bantları, hafif dokudan oluşan yapıları ile kauçuk veya akrilik bazlı yapıştırıcıları sayesinde transfer bantlarından daha iyi yapışırlar ve bu sebepten dolayı oldukça kullanışlıdırlar. Bu bantlar genellikle splicing (uç birleştirme), mantar, kâğıt, plastik ve tekstil üzerine lamine edilmede tavsiye edilirler.


Çift Taraflı Vinil Bantlar

Çift taraflı vinil bantlar birçok farklı substratı birleştirmede kullanılırlar. Genel olarak fayans ve halı tutturmada kullanılıyor olsalar da, birçok farklı ürünü lamine etmekte de kullanılırlar.


Köpük Bantlar

Bu tür bantlar, yapıştırma işleminizde uygunluk, tamponlama ve güçlü yapışma gerektiği zaman kullanılırlar. Yapıştırıcıları kauçuk veya akrilik bazlı olabilir ve kullanılan köpük malzemesi, bandı uygulamak istediğiniz bölgeye uygun olacak şekilde değiştirilebilir. Bu bantlar yalnızca ayna veya sabunluk montajı için kullanılmakla kalmazlar; onlardan beyaz eşya, mobilya ve otomotiv sektörleri dâhil olmak üzere birçok farklı alanda faydalanılmaktadır.

Polietilen, neopren, EPDM, üretan, PVC, vinil, nitril, silikon ve özel nitelikli süngerler gibi malzemelerin tümü ihtiyaçlarınızı karşılamak için mevcuttur.

Köpük bantlar ayrıca nem ve ses yalıtımı için, çizilmeye karşı koruma olarak ve inşaat ile yapılarda ısı yalıtımı maksadıyla ile kullanılırlar.


Akrilik Köpük Bantlar

Bu bantlar akrilik köpükten imal edilir. Akrilik köpük viskoelastik bir malzemedir ve bu sayede bantlara enerji absorbe etme ve bağlantı yerlerinde direnç azaltma özelliği vermektedir. Bu özellik, bu bantları tüm diğer çift taraflı bantlardan ayırmaktadır.

Akrilik köpük bantların basit yapıları ve kolay bir şekilde uygulanabiliyor olmaları, perçin, kaynak ve başka kalıcı bağlama metotlarının yerine kullanılabilmelerini sağlamaktadır. Bu bantlar sadece substratları birbirine monte etmezler, aynı zamanda son ürüne işleyen kuvvetleri de eşit biçimde dağıtırlar. Buna ilaveten sadece kapalı yerlerde değil, her gün morötesi ışık ve hava şartlarına maruz kalacakları açık hava koşullarında da kullanılabilmektedirler.

Akrilik köpük bantlar, yüksek dayanıklılığa sahiptirler ve birçok farklı malzeme sundukları gibi, yüksek kopma direnci ile yüksek soyma kuvvetine de sahiptirler. Bir diğer özellikleri ise, yumuşatıcı migrasyonu, solventler ve neme karşı dirençte mükemmel performans sergilemeleridir