Bize Ulaşın

FOM-SA MÜHENDİSLİK SAN VE LTD.ŞTİ

  • Tel :  +90 (0) 236 214 03 80
  • Fax : +90 (0) 236 214 03 81

  • Email : scanbaz@fom-sa.com.tr

  • Adres : Muradiye Sanayi Bölgesi İnönü Mah. 9.Sokak No:6 Muradiye/ Manisa

 

YAPIŞKAN BANTLARIN ÇIKARTILMASI İÇİN İPUÇLARI

Keskin boya uçları elde etmek için, yapışkan bant boya kuruduktan hemen sonra boya kenarından doğru sabit bir hızla çıkartılmalıdır.


Dış mekânda uzun süreli uygulamadan dolayı bantı çıkartmak zorsa, bantı yavaşça soymanızı, gerekirse soyma açısını değiştirmenizi öneririz. Bant +5 derecenin altındaki sıcaklıklarda çıkartılırsa, film taşıyıcılı olanlar muhtemelen kırılgan olacaktır. Bu tür bantın çıkartılması gürültülüdür. Dahası, bant yüzeylerinin üzerinde yapışkan kalıntıları bırakabilir ve bunları çıkartmak paraya ve zamana mal olabilir.


Bant yanlış şekilde uygulandıysa, bant her zaman kolaylıkla çıkartılmaz, ör. İç mekân kullanımına uygun olan ürünler dış mekân uygulamalarında kullanıldıysa, bant UV-ışığına ve aşınmaya maruz kaldıysa. Bu, çıkarma işlemi sırasında yapışkan kalıntıları veya yüzeye hasar gibi sorunlara neden olabilir. Aşağıda belirtilen tabloda listelenen adımları takip etmenizi öneririz. Çözümler veya çözücü karışımları yapışkan kütleyi kabartabilir, fakat çıkarmaz.


Yapışkan kütleyi iyi şekilde ovalamak ve sonrasında plastik ragle ile çıkartmak tavsiye edilir. Daha küçük kalıntılar çözücüye batırılmış bir bezle ovalanmalıdır. Her durumda, yüzeye zarar gelmesini önlemek için bunu uygun bir yerde test etmeniz gerekir. Çeşitli uygulama türleri göz önüne alındığında, bunlar sadece tavsiye niteliğindedir. Boyama sırasında yeterli havalandırmayı sağladığınızdan emin olun ve gerekirse, lütfen A-filtreli bir toz maskesi kullanın. Lütfen her zaman ilgili üreticiler tarafından verilen uyarılara ve tavsiyelere dikkat edin.